«“Студентський обмін” — це про молодих людей, які сьогодні творять міжнародний діалог і майбутнє журналістики», – Мирослава Рудик про спільний проєкт

З березня 2025 року академічна спільнота факультету журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка у співпраці з Центром медіаосвіти та інтерактивності Щецінського університету розпочали новий щотижневий подкаст «Студентський обмін». У ньому беруть участь студенти факультету журналістики та Щецінського університету. Ведуча подкасту – доцентка факультету журналістики та викладачка Щецінського університету Мирослава Рудик. Співорганізаторка – заступниця декана факультету журналістики з міжнародної співпраці доцентка Юліана Лавриш.

Нагадаємо, що у 2023 році була укладена угода між Центром медіаосвіти та інтерактивності Щецiнського університету та факультетом журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка. Угода насамперед спрямована на розвиток комунікації, навчально-освітні перспективи, обмін медійною продукцією, спільне створення контенту. Відтак, подкаст «Студентський обмін» став спільним проєктом і логічним продовженням угоди про співпрацю між Університетами.

Варто зазначити, що ідея створення подкасту належить директорці Центру медіаосвіти та інтерактивності Щецінського університету п. Беаті Міколаєвській-Вєчорек.

«Дуже радію, що ми маємо таку співпрацю, власне, у практичному аспекті. Наш спільний подкаст — це вже плід нашої журналістської співпраці. Покладаємо великі надії, що цей подкаст буде розвиватися і все більше студентів слухатимуть про досвід своїх колег. Радію, що наші голоси єднаються», – зазначила п. Беата Міколаєвська-Вєчорек.

Нагадаємо, що станом на сьогодні вже оприлюднено понад десять випусків подкастів на різні теми: студентського життя, екзаменаційних викликів, відпочинку під час канікул, хобі та особистих вподобань тощо.

Ведуча подкасту «Студентський обмін» доцентка Мирослава Рудик у коментарі для нашого ресурсу наголосила на важливості такого цікавого проєкту.

«Ціль проєкту — показати студентське життя в Польщі та в Україні, відкрити різні нюанси європейської та української освіти, наголосити на незламності наших студентів у час війни. Найважливіше — це об’єднання, порозуміння і творення спільного майбутнього. Проєкт є ще одним кроком до глибшої співпраці між Львовом і Щеціном. У майбутньому можливе розширення ініціатив: від літніх журналістських таборів до науково-практичних стажувань. «Студентський обмін» — це не лише про навчання, це про молодих людей, які сьогодні творять міжнародний діалог і майбутнє журналістики», – підкреслила Мирослава Рудик.

Незважаючи на щільний щотижневий графік, команда з обох Університетів успішно тримає ритм. Студенти активно долучаються до обговорень запропонованих тем. Як зазначають організатори проєкту, відгуки про подкаст – виключно позитивні, адже студенти обох Університетів мають щире зацікавлення навчанням в академічних спільнотах.

Підготувала Ксенія Солтищак

Інші статті