У 58 Будинку офіцерів функціонує імерсивна кімната «ART-42 м2». Цей простір став місцем для психологічної реабілітації та відновлення військових, а також місцем освітнього розвитку дітей. Кімната обладнана сучасними VR-технологіями, спеціально розробленими аудіовізуальними програмами та адаптивною методикою.
Особливістю простору є можливість переглядати відео у форматі 360°. Кожна стіна стає, немовби, полотном для зображення, що плавно переходить з однієї площини в іншу, створюючи повний ефект занурення.
«Імерсивна кімната була створена насамперед для підтримки психологічного стану військових та ветеранів. Перебування у просторі допомагає військовослужбовцям відволікатися від спогадів про ці жахіття, які вони пережили. Перші відеоматеріали, які ми показували, були про мистецтво, а вже пізніше нам вдалося налагодити зв’язок з Сергієм Савченком, який переробив свої роботи для імерсивної кімнати. Він також переробив і відеоролик «Творення світу» — скоротив його та прибрав епізоди, які могли би викликати негативні спогади у військових», — розповів начальник 58-го Будинку офіцерів, полковник Дмитро Бучко.
Імерсивна кімната «ART-42 м2» функціонує також і з освітньою метою. Такий формат відео особливо ефективний для роботи із школярами. Наприклад «Лелека Тадей» — це анімоване відео Фундації КРЕДО, з якого ми дізнаємося про історію птаха, що захищає своє гніздо від хижаків. Лелека отримує поранення, після якого небайдужі діти, що живуть поруч, лікують його, а місцевий коваль виготовляє для нього нову металеву кінцівку. Такі сюжети допомагають дітям краще спілкуватися з військовими, які втратили кінцівки та носять протези.
«Я спілкуюся з дітьми після кожного показу відеороликів, а також запитую про те, що їм найбільше сподобалося. І, очевидно, що їм найбільш до вподоби відео про лелеку Тадея», — ділиться полковник Дмитро Бучко.
У імерсивній кімнаті «ART-42 м2» демонструють відеоролики і про українських митців, які творили в інших країнах, про історію світового мистецтва тощо.
Окрім імерсивної кімнати в 58 Будинку офіцерів функціонує простір «Вибір, простір Захисників і Захисниць», де відбуваються цікаві майстер-класи, музичні виступи, що загалом створює комфортне середовище для військових. Імерсивна кімната «ART-42 м2» та простір «Вибір, простір Захисників і Захисниць» — це яскравий приклад того, як новітні технології можуть сприяти реабілітації військових, навчанню цивільних та культурному розвитку суспільства.
Проєкт зі створення імерсивної кімнати реалізовано за підтримки Благодійного фонду Козицького та ідейної натхненниці мистецтвознавиці Христини Береговської.
Простір «Вибір, простір Захисників і Захисниць» створений і функціонує завдяки Благодійному фонду «Фундація підтримки медицини для військових».
Підготувала Тетяна Кійко
Фото: Андрій Вовк